DDPSC 

 

Jazda na Nartach

Najlepszym sposobem nauczenia się jazdy na nartach w puchu są wyjazdy z klubem Double Diamond. Jeśli jednak nie możesz przyłączyć się do nas skorzystaj z poniżej zamieszczonych rad. Specjalne modele nart do jazdy w puchu nazywane są powdwr skis i ich szerokość w "talii"- waist /pod butem/ jest 90 - 100 mm.

puder-equipment

Przykładem takich nart są NordicaHot Rod Helldiver, Kastle MX88, Ayomic Snoop Daddy, Volkl Mantra. Są to narty WIDE. Poza tą kategorią są też narty  SUPER WIDW.  Ich waist /talia/ mieści się w przedziale 100 - 130 mm /SALOMON SCARLET, VOLKL KATANA/.
Charakterystyczne dla tego rodzaju nart są szersze i okrąglejsze czubki dla uzyskania lepszej flotacji. Szerokość narty w najcieńszym miejscu (pod butem) nie powinna być mniejsza niz 80 - 90 mm. Szerokość ta pozwala na utrzymanie narty na powierzchni śniegu a zarazem jest wystarczająco wąska do wykonania skrętów.

puder equipment


Całość zaś narty powinna być równo sprężysta, bez żadnych twardszych miejsc, szczególnie z tyłu narty, ponieważ będzie to powodowało zanurzanie się nart w śniegu i trudności w utrzymaniu prędkości.

Większość fachowców uważa, że należy mieć buty jak najbliżej nart. To znaczy, nie używać podnośników na pudrowych nartach. Pomagają one w normalnych warunkach na twardym śniegu, ale w głębokim śniegu powodują mniejszą kontrolę nad nartami. Po kompletny przegląd nart pudrowych proszę udać się do magazynu SKI albo Skiing /Powder/.

Zobacz jak nasz klub jeździ: http://youtu.be/51axsuL2UFg 

 

 
 
Menu

 

Formularze

Forma członkowska w języku polskim: 

- pobierz formularz pl

Forma członkowska w języku angielskim (Membership form in english):

- pobierz (download) formularz pl